"Arpack" fotokatalizė

Daugelį sezoninių ligų sukelia bakterijos ir virusai esantys mūsų aplinkoje. Virusai ore sklando palyginti trumpą laiką. Patys jie plisti negali, virusams reikalingi pernešėjai, pavyzdžiui, bakterijos. Vienas iš efektyviausių būdų išvengti patogeninių ir infekcinių virusų ir bakterijų poveikio yra oro valymas, naikinant ne tik pačius virusus, bet ir jų pernešėjus – bakterijas bei kitus organinius junginius. „Arpack“ fotokatalizė - tai naujausios kartos analogų neturinti oro valymo ir užkrato šalinimo mechanizmas.
Esminis fotokatalizės technologijos išskirtinumas yra jos veikimo principas, nepanašus į kitų įprastų oro filtrų, ir juo pagrįstas oro valymas.

Fotokatalizė sunaikina 99,9 % virusų ir bakterijų

Fotokatalizės metu sunaikinama iki 99,99 proc. visų virusų, bakterijų, pelėsio sporų ir pavojingų cheminių junginių, esančių patalpų ore. Veikiant oro valymo sistemai ore nelieka jokių teršalų – nei sunkių, nei lengvų, nei stambių, nei mikroskopinių, nei naujai atsiradusių virusų, nei naujausių jų mutacijų.
Paprastai apibūdinant fotokatalizė – tai sudeginimas visko, kas yra ore ir gali degti.
Fotokatalizė – tai cheminių reakcijų greitinimas vienu metu veikiant katalizatoriui ir šviesai.
Metodo esme yra stipri medžiagos oksidacija ant fotokatalizatoriaus (Titano dioksidas yra vienas iš labiausiai naudojamų fotokatalizatorių) korinio paviršiaus veikiant ultravioletiniam spinduliavimui tam tikram bangos ilgio (virš 300 nm).
Fotokatalizės metu visos toksiškos medžiagos ir organine tarša (virusai, bakterijos, pelėsio ir mielių sporos ir kiti organiniai elementai) oksiduojasi. Taip sunaikinama jų struktūra bei oro taršos daleles suskaidomos į nekenksmingus komponentus – anglies dioksidą, deguonį bei vandenį.

Saugus naudoti esant žmonėms

Proceso metu sunaikinama ne mažiau kaip 99,9% visų virusų, bakterijų, pelėsio sporų ir daugumos pavojingų cheminių junginių, esančių patalpų ore, nesukeliant neigiamo poveikio žmogaus sveikatai. Įprasti įrenginiai, galintys garantuoti panašaas lygio oro taršos išvalymą, veikimo metu dažniausiai yra pavojingi žmogui ar gyvūnams arba išskiria nuodingas medžiagas ir juos naudoti galima tik tuščiose patalpose.
Arpack fotokatalizės metodas leidžia įrenginį naudoti esant žmonėms. Taip išvengiama pertraukų, nesukuriami „nesaugūs“ periodai, kai įrenginys neveikia ir užterštumas patalpose palaipsniui didėja. Žmonės gali saugiai būti patalpose dirbant įrenginiui ir išvengti užsikrėtimo oro lašeliniu būdu.
Prietaisai nesukelia šalutinio poveikio sveikatai, nes į aplinką neskleidžia toksiškų medžiagų ar spindulių.
Tai saugus, netoksiškas ir nereikalaujantis papildomo aptarnavimo dezinfekavimo metodas universaliai pritaikomas tiek biurų ar individualių namų poreikiams, tiek didžiausioms pramonės gamykloms ar nuo pašalinių kvapų kenčiantiems objektams.

Nėra užterštų filtrų

Fotokatalizės unikalumas yra tame kad nuodingi junginiai ir organine tarša visiškai suskaldoma į nepavojingus komponentus, iškvepiamus ir žmogaus – anglies dioksidą, deguonį bei vandenį. Ir jokie virusai ar bakterijos nesikaupia ant filtrų paviršiaus. Išlaidų, aptarnavimo ir veikimo principų palyginimas su kitais filtrais.

Tada ne tik nereikia periodiškai keisti filtro ar valyti pačios sistemos, bet ir sistemos veikimo periodu nesukuriamos pavojingos atliekos ar nauji taršos šaltiniai.
Daugeliu tyrimų įrodyta, kad fotokatalizė, paremta NsM (nanostruktūrinės medžiagos, angl. nanostructured materials), yra veiksminga įvairiose oro valymo programose ir mokslininkams akivaizdu, kad fotokatalizė yra tinkama tradicinių dezinfekavimo metodų alternatyva.
Tokia įranga jau yra sertifikuota ir išbandyta daugelyje Europos šalių, Vokietijoje ji jau diegiama mokyklose, darželiuose, prekybos centrų kasininkų darbo vietose, viešajame transporte, ligoninėse. Arpack oro valymo įrengimai objektuose Pasak ekspertų, naudojant tokias oro filtravimo sistemas galima ne tik išvalyti patalpas nuo gamybinės taršos ar kvapų, bet ir sukurti saugias zonas tiek gamyboje, tiek biuruose ar kt. įstaigose kuriose, net ir esant sergančiam asmeniui, užkrato galimybė plisti būtų minimali.
Sistemos efektyvumas jau ne kartą buvo testuotas ir Lietuvoje. Su tyrimais galite susipažinti čia.
Organizuojamas tolimesnis įrangos veikimo toksiškų cheminių junginių atžvilgių bandymų ciklas Lietuvoje bei Vokietijoje. Taip pat plečiamas panaudojimo galimybių laukas.

Įgyvendinti projektai
crossmenu