Nekaupia savyje teršalų
Visi įprasti filtrai yra kaupiamieji. Valydami orą, surinktą taršą jie kaupia savyje, tad užterštoje zonoje pilno valymo rėžimu veikia labai ribotai. Be to po tam tikro laiko jie patys tampa pavojingos taršos šaltiniu. Tai yra juose mikrobiologinė tarša lieka gyva, gali daugintis, o keičiant filtrą ar netinkamai jį prižiūrint ir plisti į aplinką. Aircraft technologijos išskirtinumai – jokio teršalų kaupimo ir stabilus bei efektyvus veikimas visą darbo laiką.
Kadangi oro valymo sistemoje nenaudojami jokie HEPA filtrai ir absorbentai, oro valymo efektyvumas laikui bėgant nesikeičia, valymo įrenginys neužsiteršia ir netampa nauju taršos šaltiniu. Taip pat nereikalingas periodinis filtrų keitimas ir įrenginių valymas bei aptarnavimas.
Sunaikina ir ypač mažas ir stambias daleles
Kitas daugumos filtrų trūkumas – filtrai sulaiko tik tam tikro dydžio oro taršą. Vieni efektyvesni sulaikant ypač mažas daleles, kiti – stambesnes.
Grafike pavaizduotos įvairios oro valymo ir filtravimo sistemos ir skirtingo dydžio orą teršiančios dalelės. Akivaizdu, kad filtravimo sistemos nėra veiksmingos visoms organinėms dalelėms ir virusams.
Fotokatalizatoriams nėra svarbu taršos dalelių dydis. Patentuota fotokatalizės oro valymo sistema turi unikalią savybę: ji apima dalelių dydžio intervalą nuo 0,001 iki 150 μm.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad Arpack prietaisai gali pašalinti iš oro visus žinomus organinius junginius ir patogeninę florą, tiesiog sudegindami juos, tai yra nekaupdami taršos prietaiso viduje, o į aplinką išskirti tik vandenį ir anglies dioksidą.
Tarša tiesiog sudega
Pagrindinis sistemos elementas yra akyta talpykla, pagaminta iš sulydytų stiklo karoliukų, padengtų fotokatalizatoriumi, turinčiu didžiulį reakcinį susitraukimo paviršių, kurį galima palyginti su futbolo aikštės plotu.
Arpack įrengimuose tokių talpyklų kiekis priklauso nuo įrenginio galingumo. Šiose talpyklose kaip fotokatalizatorius veikia modifikuotas titano dioksidas. Jis yra nanomiltelių pavidalu, kurių dalelių dydis yra nuo 5 iki 10 nanometrų.
Fotokatalizės veikimo metu veikiant UV spinduliuotei, katalizatorius sudaro labai aktyvų oksidacinį lauką. Būtent šis oksidacinis laukas ir sunaikina ore esančią taršą – visų rūšių molekuliniai organiniai junginiai, bakterijos ir virusai jame tiesiog visiškai sudega.
Sunaikina 99,99 proc virusų ir bakterijų
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad Arpack oro valymo sistema aerozolio daleles surenka beveik 100 % efektyvumu. Lygiai taip pat efektyviai sugaunamos visos žinomos bakterijos ir virusai, pelėsių sporos ir grybai.
Nepaisant to, kad kambaryje yra dirbančių ar virusinėmis ligomis sergančių žmonių, Arpack įrenginys gali 8–10 kartų sumažinti patogeninių mikroorganizmų kiekį ore.
Lyginant su kitais, panašaus efektyvumo metodais, fotokatalizės metodas yra saugus naudoti patalpose esant žmonėms – oro dezinfekavimo metu neišsiskiria kenksmingi komponentai ir nenaudojama žalinga spinduliuotė.